Pozvánka na workshop „Výzkum v romských rodinách“

8.9.2017 11:02 Publikoval

Zveme vás na metodologický workshop „Výzkum v romských rodinách,“ organizovaný v rámci projektu „Inkluzivní vzdělávání
a sociální podpora v překonávání nerovností ve společnosti“ (ISOTIS).

Školení povedou lektorky Mgr. Kateřina Sidiropulu Janků, Ph.D.Mgr. Gabriela Fatková, Ph.D.

Obě mají dlouhodobé zkušenosti s výzkumy v prostředí romských rodin a sociálně vyloučených lokalit, z nichž mnohé se soustředí na problematiku vzdělávání, způsobů socializace a výchovy.

Workshop bude věnován zejména těmto tématům:

• vztah mezi výzkumníkem a účastníkem výzkumu – je možné dosáhnout partnerství?
  • etnicita a sociální příslušnost jako faktory ovlivňující průběh a kvalitu výzkumného rozhovoru
  • strategie kvalitativního rozhovoru ve vyloučené lokalitě (logistika, pohyb v terénu, práce se scénářem, tipy na základě vlastních zkušeností)
  • validita výzkumných dat (co jsou validní data a je možné je získat?)

Školení proběhne v sobotu 23.9. od 10:00 do 13:00 a od 14:00 do 17:00 na Pedagogické fakultě (Poříčí 31a), budova CVIDOS, 4. patro, učebna 76.

V případě zájmu o účast napište email Lence Kissové na 426872@mail.muni.cz.

Zařazeno v:, ,

Tento příspěvek napsal Lenka Gajzlerová