I kráva má svou knihu a opět pase brněnské literární louky

Pamatujete si na multižánrový literární festival I kráva má svou knihu, který před pár lety probíhal u nás v knihovně a na dalších místech všude po Brně? Za sebe jako jednu z organizátorek Vám mohu slíbit, že na jeho akce a aktivity se můžete těšit i letos!

Festival vznikl na půdě Filozofické fakulty MU a jeho pilotní ročník proběhl již v roce 2011. Dodnes jej organizují někdejší studentky, dnes již absolventky, oborů knihovnictví a managementu v kultuře, které jsou velkými fanynkami čtenářství a práci s knihami se věnují nadále ve svém volném, mnohdy i profesním, čase. Cílem našeho festivalu je upozornit na začínající autory nebo píšící studenty, kteří jsou spjatí s Brnem, i propagovat čtenářství a literaturu obecně.

Nově nám bude zázemím nedávno vzniklá kavárna a kulturní prostor Kulturárium Café při jedné z budov Filozofické fakulty MU (Janáčkovo náměstí 2a). Vždy jednu středu v měsíci chceme tento prostor využít právě pro realizaci autorských čtení, tematických workshopů a přednášek či literárních kvízů.

První letošní akce proběhne už ve středu 20. dubna v 18 hodin a bude se jednat o autorské čtení brněnské spisovatelky a učitelky Evy Talpové spolu s následnou diskuzí o tom, jak začít kreativně psát a vydat si vlastní knihu. Stravte s námi příjemný literární večer i Vy.

Chcete u nás vystoupit Vy sami nebo máte tip na nějaké zajímavé autory? V tom případě nám dejte vědět na: jana@ikravamasvouknihu.cz.

Více informací o festivalu najdete na našem webu.Nebo se staňte fanouškem našeho facebooku a odebírejte aktuální informace ze světa čtenářství i našich aktivit.

Těšíme se na počtenou!

Za tým IKMSK Jana Rybářová