Setkání studentů a učitelů matematiky 2017

Ve středu 22. 11. jsme se sešli na Katedře matematiky PdF MU na odpoledním semináři Setkání studentů a učitelů matematiky, tentokrát s názvem Učitelé sdílejí své zkušenosti.

Na úvod nám RNDr. Růžena Blažková, CSc. pověděla, jaké mohou být důvody toho, že žákům nejde matematika. PaedDr. Zina Hošková nám ukázala, jak v 5. ročníku realizovali projekt, ve kterém se využila problematika finanční gramotnosti a pořizování bytu. PaedDr. Ivana Janoušouvá hovořila o žácích, kteří vyžadovali velmi specifické přístupy. Mgr. Marcela Lehotská nám představila svoji nynější práci s velmi specifickým chlapcem, který vyžaduje velice individualizovaný přístup. RNDr. Veronika Svobodová, Ph.D. nám prozradila, jak velmi zajímavě představuje pojem „proměnné“ žákům 7. ročníku. Všem přednášejícím děkujeme za zajímavé příspěvky.