Pokyny k vypracování závěrečných prací na KRJaL

Pokyny k vypracování BP/DP na KRJaL – specifikace v návaznosti na Pokyn děkana 1/2015

Důležité odkazy na základní dokumenty:

(viz zvláště odkaz: Jak psát a upravovat diplomovou (bakalářskou) práci) /J. Němec, Šedinová P.: Doporučení ke zpracování diplomové (bakalářské) práce)

Rozsah diplomové práce je specifikován spolu s dalšími náležitostmi požadavkem katedry zpravidla (pokud vedoucí katedry nestanoví jinak) takto:

• bakalářská práce (dále BP): min. 45 normostran, tj. 81 000 znaků včetně mezer (bez příloh)
  • diplomová práce (dále DP): min. 65 normostran, tj. 117 000 znaků včetně mezer (bez příloh)

Doporučení katedry: zaregistrování předmětu Seminář k BP/DP práci (sylabus předmětu viz IS)

Dle vlastního odborného zájmu a tématu práce si student zvolí vedoucího práce:

– lingvistika (S. Koryčánková, O. Ushakova, A. Sokolova)

– didaktika (S. Koryčánková, O. Bobrzyková)

– literatura (E. Malenová, L. Paučová)

– dějiny, reálie (O. Bobrzyková)

Student se sám domlouvá na konzultacích s vedoucím práce a aktivně je iniciuje v průběhu nejméně

3 semestrů (od stanovení tématu po odevzdání práce: Bakalářská/Diplomová práce-Projekt; Bakalářská/Diplomová práce; Bakalářská/Diplomová práce – Dokončení).

Výběr tématu:

• Student si může vybrat téma bakalářské/diplomové práce v aplikaci Rozpisy témat. Svůj výběr neprodleně oznámí vedoucímu práce (dle tématu v Rozpisu témat).
  • Témata závěrečných prací mohou být vyhlášena opakovaně za podmínek originální interpretace a nového přístupu k tématu.
  • Student si vybere téma BP/DP na základě domluvy s vyučujícím, kterého osloví s konkrétním návrhem a požádá ho o vedení své BP/DP. Až poté bude toto téma studentem zadáno do aplikace Rozpis témat.

Důležité! Na KRJaL si student volí jazyk BP v češtině nebo ruštině. BP a DP se na KRJaL nepíší ve slovenštině. U BP psaných v češtině je třeba uvádět v textu v závorkách terminologii a názvy (např. kapitol apod.) v ruštině. Diplomové práce by měly být vždy psané v ruském jazyce.

Na základě stanoveného tématu student vypracuje Projekt k závěrečné práci (viz Pokyn děkana), který předloží vedoucímu práce.

Vedoucí práce a student společně přesně naformulují cíl práce (příp. hypotézu/y) a zvolí odpovídající metodické postupy pro realizaci závěrečné práce. Poté vypracuje student osnovu své budoucí práce a předloží ji ke schválení vedoucímu práce.

Další požadavky najdete zde: pokyny-k-vypracovani-zaverecnych-praci-na-krjal