Tvorba a umělecká činnost členů katedry / uměleckých souborů

  • Camille Saint-Saëns: Sonáta pro klarinet Es dur, op. 167
    • Tomáš Mosler – klarinet
    • Lenka Kučerová – klavír

  • Sergej Rachmaninov: Preludium
    • Lenka Kučerováklavír

  • Giuseppe Clavari: Duet pro dvě salteria
    • Jakub Šíbl, Michal Procházka cimbál

  • Bedřich Bridel: Zavítej k nám Dítě milé (1658)
    • Vladimír Richter – zpěv
    • Eduard Tomaštík – cimbál

  • Koledy (výběr): Ve stáji na slámě, U Betléma dnes Maria
    • Markéta Ottová zpěv
    • Ondřej Musil – kytara

  • Ondřej Musil: Fughetta č. 1 a moll

  • Ondřej Musil: Starověrské písně (výběr)
    • Markéta Böhmová, Ivana Pavlů, Markéta Ottová, Eliška Matušková – zpěv
    • Ondřej Špaček, Jaroslav Musil, Pavel Janík, Ondřej Musil – zpěv

  • Ondřej Musil: Cesta – filmová hudba (rež. Jan Perout)

  • F. X. GruberTichá noc (arr. Ondřej Musil)
    • vokální kvinteto ČeVoK (Aneta Podracká Bendová, Jana Vondrů, Martin Javorský, Tomáš Krejčí, Ondřej Musil)

  • K. V. H. Rovenský: K Ježíškovi, miláčkovi (Cappella Regia Musicalis, 1693)
    • Vladimír Richter, Eduard Tomaštík, Ondřej Musil zpěv

  • Petr Hala: Křížová cesta

  • Domenico Scarlatti: Sonáta in F
    • Petr Hala – klavír

  • Leoš Faltus: 6. sonáta pro klavír
    • Petr Hala – klavír

  • Anton Wilhelm von Zuccalmaglio: Die Blümelein, sie schlafen
    • Pěvecký sbor Pedagogické fakulty, sbormistryně – Markéta Ottová

  • Lidová: Haj, husičky ze pšeničky
    • Pěvecký sbor Pedagogické fakulty, sbormistryně – Markéta Ottová

  • Tradicionál: Hosanna nkosi phezulu
    • Pěvecký sbor Pedagogické fakulty, sbormistryně – Markéta Ottová

  • Louis-Nicolas Clérambault: Chante c’est ton destin
    • Pěvecký sbor Pedagogické fakulty, sbormistryně – Markéta Ottová

  • Iván Eröd: Viva la musica
    • Pěvecký sbor MU, sbormistr – Michal Vajda

  • Spirituál: Ev´ry time I feel the Spirit
    • Pěvecký sbor MU, sbormistr – Michal Vajda
      Judita Kučerová – klavír

  • Johann Sebastian BachOrchestrální suita č. 2 h moll, BWV 1067 (Bourée I a II, Polonaise, Badinerie)
    • Komorní soubor Collegium Musicum Pedagogické fakulty MU Umělecký vedoucí – Miloš Šmerda
      Veronika Havlíčková – violoncello
      Kristýna Ševčíková – flétna

  • Miloš Štědroň: Amor longha, Amor de lonh, I Domna la genser criatura, Ballate forte, Ai flores, Amor de lonh II, Non chegou, Fuit una domina
    • Vladimír Richter – zpěv
      Petr Pomkla – flétna

  • J. M. SacherSalve Regina
    • Vladimír Richter – zpěv
      Collegium musicum Brno

  • Michal Košut: Imprese

  • Michal Košut: Ciaccona

  • Michal Košut: Hymnus
    • Markéta Szendiuchová – soprán
      Lada Novotná – alt
      Vladimír Richter – tenor
      Ondřej Musil – bas

  • Michal KošutRequiem – hommage à Jean Ockeghem
    • vokálně experimentální soubor Affetto
      Jan Mikušek – kontratenor
      Marek Olbrzymek – tenor
      Vladimír Richter – tenor
      Aleš Procházka – bas

  • Michal Košut: Rondo per clarinetto e orchestra

  • Michal Košut: Svět Jana Zrzavého
    • Daniela Velebová – klavír

  • Michal Košut: Symfonie č. 2 „Via Sotterranea“ (3. věta)

  • Marek OlbrzymekAt the end of the day
    • Marek Olbrzymek – hudba, slova, nástroje a zpěv

  • Marek OlbrzymekBroken flowers, unswept floor
    • Marek Olbrzymek – hudba, slova, nástroje a zpěv