Šesté dění angolského působení českého týmu bylo bohaté na události. Posledně zmíněné období dešťů pokračuje ve své krasojízdě. A to do takové míry, že 3 studentů již jednou zcela zabránilo dojít na hodinu. Deště jsou doprovázeny přemírou blesků, mezi nimiž nejsou výjimkou ani blesky kulové.
Stavba Centra pokračuje nastoleným tempem. Obvodové zdi a vnitřní pilíře utěšeně rostou do výše. O probíhajícím projektu se též dokončuje informativní cedule, která bude snad už v následujícím týdnu umístněna k samotnému Centru.
Ve středu se český tým odebírá na Provinční ředitelství školství a kultury, aby zde prezentoval projekt Sociálně-Pedagogického Centra nové guvernérce. Spolu s ním se však ani vyslanci Člověka v Tísni a vyslanci Střední zemědělské školy guvernérky nedočkali. Z neznámých důvodů se nedostavila. Prezentace se tak odkládá na budoucí prozatím neznámý termín.
Dne 22. listopadu se v Angole slaví Den učitelů. Ku příležitosti tohoto svátku český tým společně se studenty-animátory začal připravovat dopoledne her a soutěží pro děti. Přípravě byly věnovány dvě hodiny praxe, při nichž studenti nešetřili nápady, originalitou či aktivitou.
Prodloužený víkend strávil český tým v Kuembě, zhruba 160km vzdáleném městečku, kam byl pozván organizací Člověk v Tísni, aby se zde společně s hlavními kulturními i politickými představiteli provincie Bié, televizí a žurnalisty účastnil slavnostního udílení diplomů právě vystudovaným profesorům. Následujícího dne pak přišli na řadu absolventi rozšiřujícího zemědělského kurzu tamního Agrárního centra.
Z důvodu oficiálního pozvání ze strany Člověka v Tísni na výše zmíněné slavnosti musel český tým díky své 4denní absenci omezit některé ze svých aktivit. Nekonala se druhá hodina pedagogiky na Střední zemědělské škole, zrušena byla rovněž jedna hodina angličtiny a jedna hodina praxe animátorů. Z týdenního plánu tak zůstaly aktivity v sirotčinci.
Klára a František