Věděli jste, že v knihovně lze…?

My, knihovníci, zde občas vídáme zbloudilé čtenáře, kterým bychom rádi pomohli a zároveň tyto užitečné informace předali i ostatním. Přesně to mě motivovalo k sepsání i tohoto příspěvku, kde možná najdete cenné tipy či užitečné informace, které Vám třeba příště pomohou nějaký problém vyřešit.

Vezměme to hezky popořádku! 🙂 Pro naše čtenáře nováčky nabízíme hned u pultu opravdu užitečný letáček Poprvé v knihovně, kde najdete základní informace o knihovně, rozdělení pater a fondu i přehled našich služeb. Pokud se tedy v naší knihovně chcete rychle a bez problému orientovat, je pro Vás nezbytností!

Všechny výtisky knihy, kterou zrovna potřebujete, jsou půjčené? Zkuste se podívat do služby jménem e-prezenčka, kde si nejčastěji půjčované knihy můžete prohlížet přímo na počítačích v knihovně.

Nemůžete najít volný počítač, kde byste se v klidu usadili? Pak vězte, že můžete využívat i ty počítače, které jsou v učebně č. 72 na patře, kde se nachází výpůjční pult. Samozřejmě, pokud tam zrovna neprobíhá výuka nebo nějaký náš vzdělávací seminář, tuto informaci ale případně vždy najdete na dveřích učebny.

S tím souvisí hned další tip, nevíte si rady s citováním ve svých diplomkách nebo s orientací ve zdrojích?  Nezapomeňte, že v knihovně se můžete i vzdělávat! Vždyť Vám také každý semestr zasíláme naše pravidelné semináře zaměřené právě na témata, která se Vám budou při psaní závěrečných prací náramně hodit. Od podzimu 2016 navíc máme nově v nabídce předmět Seminář informačních dovedností (UK0001).

Někdy Vám u nás chybí některé databáze a další elektronické zdroje. V tomto případě se vyplatí sledovat aktuality na našem webu či přímo na portálu e-zdrojů na MU.

Chybí Vám nějaké kancelářské potřeby? Zkuste se zeptat u pultu! Můžeme Vám zapůjčit děrovačku, tužky, nůžky či věnovat papíry. Také u nás najdete k zapůjčení sluchátka a myši.

I tak Vám v knihovně něco chybí? Pak neváhejte a dejte nám vědět třeba prostřednictvím naší Knihy přání.

Jana Rybářová