DVD a audioknihy

DVD

DVD s českými a zahraničními filmy a dokumenty najdete v 2. podlaží knihovny. K vypůjčení jsou na jeden týden.

Když chcete zjistit, která DVD zde máme k dispozici, stačí si otevřít knihovní katalog ALEPH, zapsat do vyhledávacího pole slovo DVD a omezit vyhledávání na konkrétní fakultu, kde si preferujete DVD půjčit, v tomto případě Pedagogickou fakultu. Případně můžete do vyhledávacího pole rovnou vepsat název požadovaného DVD (podobně jako při hledání časopisů).

Viz obrázek 1:

DVD1

Po kliknutí na OK se Vám zobrazí seznam DVD dostupných na Pedagogické fakultě. Seznam si můžete seřadit dle roku, příjmení autora či názvu knihy. Z daného seznamu si vyberte požadované DVD. Buď můžete kliknout na název DVD, nebo rovnou na Pedagogickou fakultu (tak vynecháte krok zobrazený na obrázku 3).

Viz obrázek 2:

dvd3

Po kliknutí na název se Vám zobrazí bibliografický záznam DVD. Místo jeho uložení najdete v položce Jednotky-DK pod konkrétní fakultou.

Viz obrázek 3:

dvd4

Po kliknutí na zvolenou fakultu se zobrazí jednotky uložené v dané knihovně. Status jednotky je zde týdenní (DVD je možné si půjčit domů na 1 týden). Pokud je DVD půjčené, vidíte datum jeho vrácení v sekci Půjčeno do. Pod položkou Sbírka vidíte místo uložení v konkrétní knihovně a pod Signaturou jeho označení na polici.

Viz obrázek 4:

dvd5

Audioknihy

Rádi byste se vrátili do dětských let, kdy vám rodiče předčítali pohádky? Řešením jsou audioknihy, které najdete v 1. patře knihovny! Vypůjčit si můžete dvě knihy na týden.

Postup je stejný jako při hledání DVD, akorát do vyhledávacího pole na úvodní straně ALEPHu zadáte heslo audioknihy.

Viz obrázek 1:

Audioknihy1

 

Viz obrázek 2:

Audioknihy2

 

Viz obrázek 3:

Audioknihy3

Viz obrázek 4:

Audioknihy4