On-line zdroje pro samostudium

17.5.2020 22:00 Publikoval

Aktualizováno 28. 5. 2020.

V tomto příspěvku najdete seznam možností pro on-line samostudium. Pokud byste měli s čímkoli problém, obraťe se na nás prostřednictvím e-mailu infozdroje@ped.muni.cz.

Nabízíme také možnost naskenování knih z našeho fondu, pokud je nenajdete v níže uvedených zdrojích. Více informací zde.

Kvalitní e-zdroje předplácené univerzitou najdete na
http://discovery.muni.cz/ nebo http://ezdroje.muni.cz/. Nezapomeňte zadávat klíčová slova v angličtině!

Národní digitální knihovna – Díla nedostupná na trhu. Služba nabízí digitalizované dokumenty vydané na území České republiky do roku 1989 a digitalizované dokumenty, které jsou již z hlediska autorského práva volné.

Cambridge University Press – učebnice, přehledové studie a texty o výzkumu (několik tisíc knih od předních expertů ze všech oborů) v angličtině

Oxford Scholarship Online – kolekce desítek tisíc e-knih z oblastí jako je lingistika a literatura, psychologie, sociální práce, biologie, fyzika atd., mj. také z produkce Oxford University Press.

JSTOR e-books – na 37 tisíc knih z oblasti humanitních, společenských a přírodních věd, z toho téměř tisícovka knih v angličtině související se vzděláváním.

Taylor & Francis – kolekce více než 125 tisíc e-knih z vydavatelství Taylor & Francis a dalších

De Gryuter učebnice – e-knihy prestižních akademických nakladatelství ze všech oborů

Springer e-books – kolekce 500 elektronických učebnic z mnoha oborů

Brill časopisy – 330 odborných časopisů zejména z oblasti humanitních a společenských věd v angličtině

Elsevier učebnice – jde především o přírodovědné obory, medicínu, informatiku a psychologii v angličtině.

Pablikado – studijní kolekce českých odborných časopisů a knih.

Knihovní prezentace k seminářům citování a k práci s licencovanými e-zdroji. Pro správné zobrazení komentářů doporučujeme stáhnout a zobrazit v Acrobatu.

Informace z produkce MU: Munispace – on-line čítárna knih vydaných na MU, On-line časopisy vydané na MU, Archiv závěrečných prací MU

 Jako vyhledávače volně dostupných odborných informací poslouží Google Scholar pro odborné články a Google Books pro knihy.

Rozcestník Open Access časopisů
https://doaj.org/

Digitální repozitář šedé literatury
http://invenio.nusl.cz/

JSTOR – Public Health Journals – 26 časopisů z oblasti veřejného zdraví/zdravotnictví

COVID-19 – seznam volně přístupných kolekcí ke koronaviru od předních vědeckých vydavatelů

Bookport – kolekce tisíců odborných i beletristických knih českých vydavatelů, které pro studenty zpřístupnilo do konce dubna 2020 nakladatelství Grada. Přístup vypršel.

Kramerius (Národní digitální knihovna pro studenty VŠ) – vzdálený přístup do naskenovaných českých knih a časopisů pro VŠ studenty v době koronavirové. Najdete zde spoustu knih, které byste našli i v naší knihovně. Přístup vypršel

E-prezenčka – služba pro prohlížení naskenované studijní literatury z knihoven MU na obrazovce počítače, bez možnosti jejího stahování a ukládání. Služba je dostupná pouze z univerzitní sítě aktuálním studentům a zaměstnancům MU. V současnosti obsahuje na 13 000 titulů studijní literatury z knihoven MUNI. Pokud se potřebujete dostat ke knize, která není dostupná on-line, zašlete nám požadavek na naskenování do e-prezenčky dle instrukcí zde. Vzdálený přístup vypršel.

Zařazeno v:

Tento příspěvek napsal Petra Hromádková