Reprografické služby

TISK A KOPÍROVÁNÍ

Pro samoobslužný tisk a kopírování dokumentů jsou v prostorách knihovny k dispozici 4 barevná multifunkční zařízení. Tisk a kopírování je možné na čipové karty (ISIC, ITIC, studentské karty, zaměstnanecké karty). Úhrada za tisk a kopírování probíhá pomocí SUPO účtu, který je nutné nejprve aktivovat na adrese inet.muni.cz. a poté  vložit do bankovníku nejméně 100 Kč (bankovník přijímá pouze papírové bankovky; po ukončení studia/zaměstnaneckého poměru vám bude zůstatek vrácen). Bankovník pro dobíjení čipových karet najdete ve 2. patře knihovny u multifunkčních zařízení.

Tisknout je možné odesláním dokumentů z PC v knihovně, z e-mailu nebo webového rozhraní – podívejte se na přehledný návod Jak tisknout, kopírovat a skenovat. Pro tisk z vlastního notebooku je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače, návod najdete zde.

TIP: Zapomněli jste si svoji kartu a potřebujte tisknout nebo kopírovat? Vygenerujte si PIN kód, který vám umožní přihlásit se k multifunkčnímu zařízení i bez karty. Přihlašte se do účtu SafeQ pomocí UČO a sekundárního hesla a v prostředním sloupci klikněte na možnost “Vygenerovat PIN”. PIN je šestimístné číslo a platí po dobu 24 hodin.

Podrobné informace o kopírování a tisku dokumentů na MU

Aktuální ceník reprografických služeb

 

SKENOVÁNÍ

Samoobslužné skenování dokumentů je možné na knižních skenerech v 1. a 3. patře knihovny. Lze skenovat na vlastní flashdisk, menší soubory je možné poslat na e-mail. Služba je zdarma.
Návod pro použití knižního skeneru

Skenování dokumentů umožňují i multifunkční zařízení. Služba je také zdarma, pro její využití je však nutné mít aktivovaný SUPO účet a na kartě minimální zůstatek 32,20 Kč.
Návod pro skenování na multifunkčních zařízeních

 

KROUŽKOVÁ VAZBA

Samoobslužné zařízení pro kroužkovou vazbu je uživatelům volně dostupné v e 2. patře knihovny naproti výpůjčního pultu. Materiál pro kroužkovou vazbu je možné zakoupit u pracovníků knihovny za 15 Kč.

 

LAMINACE DOKUMENTŮ

Laminátor s řezačkou je uživatelům volně dostupný ve druhém patře knihovny naproti výpůjčního pultu. Fólie pro laminování je možné zakoupit u pracovníků knihovny – formát A4 za 3 Kč, A3 za 5 Kč.