Pozdravy z Tartu

7.11.2019 7:48 Publikoval

Naše studentka Natálie B. je na stáži v Tartu a posílá všem pozdravy:

„Posílám pozdravy z Tartu!
Svůj podzimní semestr trávím ve druhém největším městě Estonska, v Tartu. Na Erasmus jsem vyjela hlavně za účelem zlepšit svou znalost ruského jazyka, vyzkoušet si studium v zahraničí, poznat novou zemi a přátelé. Tartu je známé jako studentské město a já to musím jen potvrdit. Jsou tu opravdu studenti z celého světa.
Trošku se obávám, že tu zpohodlním 😀 vše je tu po ruce. Z kolejí mi cesta do školy pěšky zabere asi 10 minut, vedle kolejí máme hned dva obchody a na autobusové nádraží je to 10-15 minut.
Na přátelský přístup nejen učitelů jsem si zvykla rychle. Všichni jsou tu velmi milí a snaží se nám tu zdejší pobyt udělat co nejpříjemnější. První týden byl orientační. Měli jsme informativní přednášky, tour po městě… Každý student dostal také tašku s různými věcmi. Některé dárky, už jsou studenty pravidelně využívány, jako například čepice a rukavice. Ačkoliv koncem srpna bylo počasí krásně slunečné nic netrvá věčně a prvního sněhu jsme se dočkali již 30. října ☃️❄️❄️❄️.
Školu mám od pondělí do čtvrtka. Vyučovací hodiny zde trvají vždy hodinu a půl a jsou většinou dvakrát týdně. Učitelé jsou velmi vstřícní a člověk se na ně může vždy obrátit s dotazem ohledně nejasností v učivu či s jakoukoliv prosbou. Větší důraz se zde klade na průběžnou práci v hodinách – psaní pravidelných testů nebo esejí, které jsou známkovány a z nichž je složena výsledná známka.
Volné dny se snažím věnovat cestování. Kromě Tallinu a jiných estonských měst jsem navštívila také Rigu a Helsinki. Nezapomenutelné zážitky si odvážím z výletu do Ruska – z Petrohradu, ze kterého jsme jeli nočním vlakem do kouzelné Moskvy. Byla to moje první návštěva Moskvy a pevně věřím, že ne poslední.
Jsem ráda, že i přes všechen strach a obavy jsem se odhodlala vyjet studovat do cizí země, a že jsem si vybrala právě Estonsko. Člověk si nejen zlepší znalost ruského a anglického jazyka, ale pozná nové lidi, novou kulturu. Jsem vděčná za příležitost vyjet a studovat v zahraničí. Všem to můžu jedině doporučit. Nebojte se a jeďte!

Zařazeno v:

Tento příspěvek napsal Anastasia Sokolova