44 | Reportáž 5.—11. 4. 2010

Postvelikonoční týden započal schůzkou s pedagogy volnočasových aktivit. Byly vytyčeny témata, která se objeví příští týden v závěrečné ústní zkoušce, která bude rozdělena na tři části: psychologie (pondělí 12.4.), pedagogika (středa 14.4.) a sociální pedagogika (16.4.). Studenti v průběhu týdne taktéž přinášeli své poupravené závěrečné práce, z nichž valná většina již byla akceptovatelná jako finální verze. Navzdory všemu, někteří studenti se neobjevili vůbec, ba dokonce o sobě nedali slovem vědět, někteří pro změnu nepřinesli své práce.

Práce animátorů v týdnu pokračovala v obvyklém tempu, opět se řešily možnosti změn pracovních lokalit, neohlášené odchody z pracovišť, nemoci.
Stavba Centra se po Velikonoční pauzičce opětovně rozjela, zejména byl najat svářeč. Dokončila se výroba cihel, byly přivezeny další náklady materiálů jako je písek, cement, štěrk, trubky na plot, atp. Možné douzavření největší místnosti se plánuje na měsíc červen, pokud podmínky dovolí a vše půjde podle plánu. O stavbě a projektu vůbec se taktéž mluvilo na večeři s bratry Marišty, na kterou byli pozváni českým týmem.