46 | Reportáž 19.—25. 4. 2010

Nový týden se započal ve velkém stylu. Hnedle pondělní dopoledne vyplnily dvě události. První z nich bylo zkoušení studentů kurzu Pedagoga volného času, kteří v průběhu minulého týdne neuspěli v některých ze tří tematických okruhů zkoušky. Na druhý pokus však již nikterý z nich nezaváhal. Druhou událostí bylo naplánované interview s uchazeči o nově otevíraný kurz Animátora. Na dvě sezení, dopolední a odpolední, se dostavilo neuvěřitelných 35 uchazečů. Po dohodě českého týmu s externí pracovnicí projektu Iris bylo do kurzu vybráno celkových 27 studentů. S těmi byla naplánovaná společná schůzka na pátek, kdy se určil rozvrh hodin, konkrétně pak na dvě studijní skupiny – dopolední a odpolední. Začátek samotného vyučování byl pro dopolední kurz určen ode dne 3. května, pro odpolední pak od pondělí 26. dubna. Dopolední kurz bude probíhat třikrát do týdne po 120 minutách, odpolední pak dvakrát do týdne po 180 minutách.

Práce animátorů pokračovala dle normálu. Jeden z animátorů z vlastní iniciativy však na místě, kde pracuje, zajistil u ředitele tamní školy vyrovnání terénu po bývalém poli, aby mohl s dětmi hrát fotbal. Do toho nakoupil dřevěné tyče, které byly použity na stavbu a upevnění branek. Český tým se ještě v týdnu jel podívat na výsledek, který jej dozajista potěšil. Jako bonus se českému týmu podařilo promluvit s ředitelem školy, který si animátora velice chválil. Po realizaci fotbalového hřiště byla ze strany animátora navrhnuta stavba janga, angolského kruhovitého přístřešku pro případ deště nebo prudkého slunce. Na jeho uskutečnění se bude postupně pracovat.

Stavba Centra pokračovala vysazováním živého plotu, zajištěním přívodu elektrické energie návštěvou příslušného úřadu, přiděláváním dalších cihel na uzavření největší místnosti stavby, návštěvou pana svářeče, atp.

Zbytek týdne se nesl ve volnějším tempu. Jeden z členů českého týdne onemocněl, druhý odjel na víkendovou rekreaci k moři.