47 | Reportáž 26. 4. — 2. 5. 2010

V pondělí 26. dubna se rozjely odpolední hodiny již třetího kurzu Animátora. Z původně očekávaného počtu až dvanácti studentů dorazilo nakonec studentů pouze pět. Následující hodinu, která se konala ve středu, však už počet vzrostl na deset. Prvním probíraným tématem byla pedagogika. Dopolední turnus studentů začne až první pondělí v květnu.

Práce na stavbě Centra stále pokračují. Za zmínku stojí podepsaná dohoda o přívodu elektrické energie, dodělávání oken do největší místnosti stavby a zadání dalších svářečských prací, zejména udělání vrat při vchodu do Centra. Z důvodu skončení období dešťů nastal jediný menší problém se zavlažováním živého plotu. Největší událostí týdne však bezesporu bylo udělování diplomů v rámci oslavy ukončení kurzu Pedagoga volnočasových aktivit. Slavnostní setkání studentů s profesory naplánovali a zorganizovali studenti za pomoci svých profesorů. Setkání začalo udělováním diplomů, následovalo občerstvení a posléze diskotéka. Kurz nakonec úspěšně dokončilo 9 studentů a to s velice dobrým prospěchem.