48 | Reportáž 3.—9. 5. 2010

Na Centru se v uplynulém týdnu konečně fyzicky započalo se stavbou plotu. Byly vyměřeny trubky na zalití a prostor na vchodové dveře. Český tým při návštěvě u pana svářeče zjistil nekvalitně provedenou práci (kterou nechal přirozeně přepracovat) a rozhodl se najmout svářeče jiného, který by se svého úkolu (vyhotovení vchodových dveří a pěti oken do největší místnosti Centra) zhostil lépe. Nicméně porty od prvního svářeče byly nakonec přijatelně opraveny a předělány, takže v pátek byly do Centra převezeny a následujícího dne taktéž upevněny.

V týdnu byla do Centra rovněž zavedena elektrická energie, z důvodu nedostatečné délky drátu však tato práce nebyla dovedena do konce. Zbývá tak dodělat v příštím týdnu. Kurz animátora se rozběhl taktéž v dopoledním turnusu. Ten navštěvuje až 15 studentů, v odpoledním se počet ustanovil na počtu deseti studentů. Již pracující animátoři nadále pracují dle plánu, pouze jedna animátorka s prací skončila a to z důvodu brzkého porodu. Jiný animátor byl pro změnu přistižen, kterak byl při odchodu z práce podnapilý. Byl českým týmem náležitě pokárán s tím, že pokud se bude něco podobného i v budoucnu opakovat, budou z toho vyvozeny náležité důsledky.