50 | Reportáž 17.—23. 5. 2010

Zmíněný týden nezačal šťastně. Jeden z členů českého týmu byl napaden a pokousán opicí, což nakonec odnesly tři stehy na levé paži. Následná léčba antibiotiky zabere deset dnů, paže, potažmo celá ruka, musí zůstat v klidu, jediné štěstí, že útočící opice byla očkovaná a tak nehrozí eventuelní nakažení vzteklinou. V odpoledním kurzu animátora se přistoupilo k praktickým hodinám. Ty byly rozděleny na hodiny stolních her, her sportovních, hodinu hudby, hodinu výtvarné výchovy a praktik samotných studentů kurzu. Již pracující animátoři při úterní schůzce pokračovali v plánování a organizování aktivit pro Den dětí.

Český tým začal s překlady některých závěrečných prací studentů ukončeného kurzu Pedagoga volného času a taktéž úprav všech prací, které se budou následně tisknout a konzervovat v knihovně Centra. Na Centru se pokračuje v práci. Tento týden byla upevněna pětice oken v největším sále stavby, již vložená čtveřice dveří se dodělává, stejně jako oplocení pozemku. Vzájemné neduhy mezi jednotlivými pracovníky na Centru z minulého týdne byly zažehnány, stížnosti z řad aktérů ustaly. Zato se ozval pracovník, který doposavad mlčel a se všemi ostatními vycházel. Jeho stížnost vycházela z prý neustálých hádek a diskuzí s hlídači Centra, stěžoval si zejména na jejich nekomunikaci a nespolupráci v případech, kdy byli opilí. Pohovor s těmito hříšníky byl naplánován na následující týden.

Poslední záležitostí uplynulého týdne byl čtvrteční celodenní seminář o moderní pedagogice a moderní didaktice pro zemědělský projekt v comuně Katabola. Semináře se zúčastnilo čtrnáct jedinců z řad profesorů a administrátorů daného okresu.