58 | Reportáž 9.—15. 8. 2010

V tomto týdnu se naše řady rozrostly o posilu pro úklid a údržbu našeho centra. Jedná se o sympatickou paní Chile, zasloužilou dvaadvacetiletou matku čtyř dětí. Záhy po jejím nástupu jsme zjistili, že je negramotná a proto jsme ji připravili obrázkové kartičky s úkony, které je potřeba jednotlivé dny vykonávat a do budoucna plánujeme naučit ji alespoň základy psaní a čtení. Proběhly také schůzky na Provinčním ředitelství školství, kde jsme projednávali jednotlivé body nové smlouvy, která se týká spolupráce v příštím roce.

Řešily se především detaily ohledně pronájmu domu, kde momentálně bydlíme a realizujeme kurzy, pro další činnost Sociálně pedagogického centra. Ředitelství nesouhlasilo s výškou nájmu. Naštěstí se nám podařilo přesvědčit paní domácí, aby navýšený nájem snížila. Kurzy anglického jazyka pro naše studenty a zaměstnance nadále probíhaly bez výrazných problémů. Velkým oživením konce týdne bylo slavnostní předávání certifikátů dvaceti třem novopečeným absolventům kurzu animátora. Během sobotního podvečera v příjemných prostorách našeho centra proběhlo předání po kterém následovala oslava plná veselé hudby a tance. Poté jsme se rozloučili i s ruským doktorem Sašou, který v Angole působil pět let a v případě jakýchkoliv zdravotních problémů nás Čechů nám neváhal pomoci. Za studii zpět do Česka odjel veterán našeho týmu František, který v Kuito působil s přestávkami od roku 2008.