59 | Reportáž 18.—24. 10. 2010

Studenti kurzu animátora volného času měli praktickou výuku sportovních her a umění. Třikrát týdně probíhá ranní a odpolední kurz didaktiky čtení a psaní pro animátory. Sestaven týdenní program centra – výuka angličtiny, francouzštiny a umbundu, informatiky, poezie, hudby, dramatu a umění. Začalo se se stavbou žanga. Proběhla schůzka s Dr. Basíliem Caetanem, zástupcem ředitele školství.

Edukace sežene 10 lidí ze svého systému, kteří budou pracovat jako animátoři v terénu, naši animátoři mohou být zařazeni do systému edukace pouze na základě konkurzu, který proběhne pravděpodobně v příštím roce. Jednalo se o možnosti poskytnutí 1 místnosti ke zřízení oddělení sociální pedagogiky. O dva dny později jsme měli příležitost si prostory prohlédnout – v současné době slouží jako sklad vyřazených učebnic.