63 | Reportáž 15.—21. 11. 2010

Začátkem týdne jsme pokračovali v přípravách Konference o sociální síti v Bié, která se konala ve středu od 8 do 16h. Zúčastnění měli možnost se dozvědět více o práci institucí a organizací působících v Bié – Ministerstvo vnitra, Ministerstvo školství, Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo sociální péče a začlenění, Ministerstvo pro rodinu a podporu ženy, Národní institut pro děti (INAC), dále katolická a evangelická církev, skauti, nevládní organizace OXFAM-GB, AMAR, ANAMED aj.

V odpolední části se vytvořily 4 skupiny, které budou mít za úkol vytvořit na území provincie Bié funkční sociální síť. Pravidelně jednou za měsíc by se měly scházet ke zhodnocení uplynulého období a naplánování dalších postupů, jednou za čtvrt roku by se měla konat společná schůze všech skupin. Až na pár výjimek se do skupin přihlásili všichni. Celý týden probíhaly dopoledne i odpoledne zkoušky studentů kurzu Animátora volného času a pročítaly se jejich předělané práce. Ve většině případů byly v nové verzi provedeny jen nepatrné změny, velkou část nadále tvořily pasáže zkopírované z internetu, proto byly znovu vráceny k přepracování.