70 | Reportáž 16.—29. 5. 2011

Začátkem období proběhl pohovor se zájemci o Kurz pedagoga volného času. Bylo přijato 8 zaměstnanců Kabinetu sociální pedagogiky, kteří už pracují pro edukaci, a 3 další zájemci. Výuka probíhá 3 x týdně, v pondělí psychologie, ve středu pedagogika, ve čtvrtek metodologie aktivit. Ze zdravotních, rodinných nebo jiných důvodů velká část nemůže v kurzu pokračovat, zůstalo nám 6 studentů, objevují se noví zájemci. S edukací řešíme certifikáty, které doposud nebyly angolskou stranou uznány. Vypracovali jsme týdenní program aktivit v terénu, i ten edukace dostala, společně s žádostí o materiál, který k práci potřebujeme. Řediteli jsme předali seznam českých pedagogů, kteří letos do Kuita přijedou, a urgujeme platbu nájmu.

Vyřizujeme dokumenty nezbytné pro příjezd první skupiny českých pedagogů do Angoly, pracuje se na cestě Iris do České republiky.
Několik zájemců se přihlásilo do odpoledního kurzu angličtiny pro začátečníky (dospělé), začne 3. června. Ve stejném týdnu je plánovaný začátek dopoledního kurzu angličtiny pro děti.

Domlouváme pobyt angolské skupiny Divadla utlačovaných, o účast na jejich seminářích projevil zájem i Edilson.