75 | Reportáž 11.—24. 7. 2011

Z Brna nám přišlo pozvání pro angolskou delegaci, na gubernii jsme zanesli žádost o schůzku s guvernérem. Odpověď nepřišla přímo nám, poslali ji na provinční ředitelství školství.Vedení svolalo urgentní schůzku, na které se ředitel rozčiloval, že jsme si schůzku s guvernérem chtěli domluvit bez jeho vědomí. Rozhodl se na ni jít s námi, schůzka ale byla odložena, guvernér i jeho zástupce jsou na služební cestě, po návratu mu předáme pozvání.

Snažíme se spojit s bývalým ředitelem edukace, Manuelem Gongou, abychom i jeho do ČR pozvali, zatím neúspěšně. Velkou posilou je tady přítomnost dvou českých pedagožek. Ty chodí s animátory do jang, pozorují práci, učí je nové hry, hledají možnost zlepšení, navrhují způsoby řešení problému v jednotlivých čtvrtích. Na schůzce jsme jim rozdali dotazníky pro rodiče, i pro animátory samotné. Animátoři se v nich mají vyjádřit jak ke kurzu, kterým prošli, tak k práci v jangu.

Amália, kolegyně, která pracuje pod edukací, poslala řediteli žádost o přeložení na základní školu. Ředitel si ji zavolal na schůzku, čekáme na jeho vyjádření. Na 3.8. plánujeme velkou akci pro děti, na přípravě se budou podílet jak animátoři, tak studenti kurzu pedagoga volného času. Ti v tomto období měli praxi v domově důchodců a v jangách, české pedagožky se s nimi byly do domova důchodců podívat. Po praxi přišly na řadu zkoušky, část je ještě čeká. Od srpna plánujeme 2 kurzy – dopoledne pedagog volného času, odpoledne animátor volného času. Na hodinách angličtiny jsme se rozhodli udělat začátkem srpna test, na základě kterého budou studenti v kurzu buď pokračovat, nebo skončí. Hodně z nich chodí nepravidelně a často se „nechytají“ v základních věcech.