81 | Reportáž 3.—16. 10. 2011

V kurzech pedagoga a animátora volného času pokračovaly hodiny pedagogiky a psychologie, kromě nich měli studenti možnost se něco dozvědět o hudbě, divadle a základech první pomoci. Červený kříž nám nabídl tříměsíční kurz pro animátory a studenty, dávají dohromady rozpočet, na základě kterého se rozhodneme.

Řediteli školství jsme předali pozvání pro sedmičlennou angolskou delegaci, domlouvá se termín schůzky s guvernérem. Kolega Paulino začal pracovat jako zástupce ředitele školy Criança Futuro, proto byl místo něj pro návštěvu ČR vybrán vedoucí plánovacího odboru gubernie v Bié. Velice pozitivní zpráva je, že edukace začala platit nájem, domlouváme ještě placení zbývající částky.

Učíme animátory rozmanité hry. Společně s nimi pracujeme na „Zásobníku her“, ze kterého se budou moci inspirovat při práci s dětmi.

V polovině listopadu přijede do Kuita Divadlo utlačovaných. Divadelní spolek, který funguje pod Marišty, už slíbil svoji účast. Z Luandy přijede čtyřčlenná skupina, program bude tentokrát dvoudenní a bude zaměřený spíš prakticky, teorie Divadla utlačovaných se probírala v červnu. Na velvyslanectví České republiky v JAR jsme odeslali dokumenty na získání dlouhodobého víza pro Iris. Ta měla obrovskou radost z přijetí na Masarykovu univerzitu a postupně se připravuje na odlet.

Dále učíme animátory rozmanité hry. Společně s nimi pracujeme na „Zásobníku her“, ze kterého se budou moci inspirovat při práci s dětmi. V pátek 14. dorazila po vyčerpávající cestě druhá skupinka, která se dle plánu mohla zúčastnit teambuildingu. Ten proběhl v sobotu a zúčastnilo se ho několik animátorů. Akce probíhala od 12:30 do 19:30. Aktivity byly různé, aby si v tom mohl najít každý to své, a to se i vydařilo. Akce se všem líbila a splnila svůj účel – více jsme se navzájem poznali a animátoři si prožili pro ně doposud něco nového. Při závěrečné reflexi se i dotazovali, jak některé aktivity mohou použít v terénu s dětmi.