OPVK | Seminář: Vývojové problémy dětí – 23. 3. 2012

Srdečně Vás zveme na seminář: Vývojové problémy dětí.

Cíl semináře:

Doplnit teoretické poznatky z oblasti vývojové psychologie vlastními úvahami a praktickými cvičeními. Chceme účastníky seznámit s některými vývojovými problémy dětí, které se běžně vyskytují v projevech chování ve školním prostředí a souvisejí s vývojovými specifiky těchto žáků. Chceme představit konkrétní situace, kazuistiky dětí různého věku a typické problémy různých věkových období. V semináři také představíme strategie, jak se s těmito vývojovými specifiky nejlépe vyrovnat.

Prosím registrujte svoji účast na e-mailu: multikultiporadenstvi@seznam.cz. Kapacita kurzu je omezena. Kurz bude probíhat na Pedagogické fakultě MU, Poříčí 31, učebna č. 26 ve dvoře. Časová dotace: 9:30 – 14:00, cesta bude účastníkům proplacena.

Obsah:

Vývojová psychologie v teorii a praxi: budeme věnovat pozornost periodizaci lidského vývoje a jednotlivým funkcím lidské psychiky. Důležitou součástí semináře je sdílení praktických zkušeností a diskuse. Po absolvování semináře budou účastníci schopni rozumět zvláštnostem mezi věkovými kategoriemi. Bude schopen interpretovat chování dětí a dospívajících. Absolvent kurzu bude schopen uvažovat o mezigeneračních vztazích, střetech i shodách.

Lektorka:

Mgr. Barbara Strobachová
vystudovala psychologii, pracovala několik let v dětské ambulanci klinické psychologie a věnuje se práci se sociálně znevýhodněnými dětmi v rámci neziskové organizace. Na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity vyučuje psychodiagnostiku, vývojovou psychologii a další předměty. Ve svém doktorském studiu se zaměřuje na uplatnění fenomenologických metod v sociálně-vědném výzkumu.

PODROBNOSTI

Datum: 23. 3. 2012

Čas: 9.30—15.00

Místo konání: Katedra sociální pedagogiky Pedagogické fakulty MU, Poříčí 31, Brno