OPVK | Seminář Vztah učitele a asistenta – příklad(y) dobré praxe – 20. 4. 2012

Srdečně Vás zveme na seminář: Vztah učitele a asistenta – příklad(y) dobré praxe.

Cíl:
Cílem kurzu je zprostředkovat účastníkům pravidla mezilidské komunikace, která mohou být uplatňována při spolupráci asistenta pedagoga a učitele.  V neposlední řadě chceme v průběhu kurzu představit příklady dobré praxe z brněnské školy, která se nachází v blízkosti sociálně vyloučené lokality.

Obsah kurzu:
Vybrané problém sociální psychologie: cílem lekce je zaměřit se na interpersonální komunikaci, zamyslet se nad vlastními komunikačními dovednostmi a procvičení si komunikace s obtížnými osobami. Prakticky si procvičíme situace základní komunikační situace a vymyslíme strategie řešení konfliktů.

Příklad dobré praxe:
blok bude věnovaný praktickým zkušenostem učitelky, která dlouhodobě spolupracuje s asistenty pedagoga při své výuce, a která byla jednou z ústředních postav unikátního časosběrného projektu o třídě dětí z okraje společnosti. Tento blok bude veden formou diskuse.

Prosím registrujte svoji účast na e-mailu:  multikultiporadenstvi@seznam.cz.

Kapacita kurzu je omezena.

Kurz bude probíhat na Pedagogické fakultě MU, Poříčí 31,  učebna č. 39 ve 2. patře. Časová dotace: 9:30 – 14:30, cesta bude účastníkům proplacena

Lektorky:

PhDr. Denisa Denglerová, Ph.D., působí na katedře sociální pedagogiky PedF MU v Brně. Zabývá se alternativními metodami v psychologickém a pedagogickém testování.

Mgr. Jarmila Zobačová, pedagožka na ZŠ Merhautova, má mnohaletou praxi při spolupráci asistenta pedagoga a učitele.

PODROBNOSTI

Datum: 20. 4. 2012

Čas: 9.30—15.00

Místo konání: Katedra sociální pedagogiky Pedagogické fakulty MU, Poříčí 31, Brno